Apie

Bendrovės buveinė yra Žalpių miestelyje, Pakražančio seniūnijoje, Kelmės rajone. Bendrovė įsikūrusi rajono pietinės dalies pakraštyje, iš visų pusių apsupta miškais. Ribojasi su Raseinių rajonu ir su Kauno apskritimi, iš kitos pusės – su Liolių seniūnija. Pagrindinė veikla – augalininkystė (bendroje veikloje sudaro apie 51 proc.), augalininkystės produkcijos perdirbimas (apie 41 proc.). Gyvulininkystė – mėsinių galvijų auginimas (apie 4 proc.) – laikoma papildoma šaka, sunaudojančia savos gamybos pašarus ir pašarinius grūdus. Augalininkystėje ypatingas dėmėsys skiriamas sėklininkystei. Bendrovė priklauso Lietuvos sėklininkystės asociacijai, augina ir platina sertifikuotą žieminių kviečių, miežių ir žirnių sėklą. Įmonė dalyvauja ES lėšomis finansuojamuose projektuose, kurių dėka įsigyta naujos importinės žemės ūkio technikos: septyni traktoriai, du grūdiniai kombainai, sėjamosios, du teleskopiniai krautuvai, vienas mini krautuvas, universalios puspriekabės – mėšlo kratytuvai, srutovežis, žemės įdirbimo ir augalų apsaugos technikos, dvi grūdų džiovyklos ir t.t. Investicijos į žemės ūkį padidino grūdinių kultūrų derlingumą, pagerino bendrovės finansinę padėtį.
Technikos atnaujinimas vyksta kasmet panaudojant ne tik savo ar ES paramą, bet ir banko kreditus. Nuo 2004m. iki 2010-12-3 jau yra įvykdyti 8 projektai pasinaudojant ES parama (įskaitant ir SAPARD).
Nuo įsikūrimo žymiai padidėjo derliai. Pradžioje javų derliai siekdavo apie 25 cnt iš ha, šiuo metu - vidutiniškai 45-50 cnt iš ha.
Šiuo metu įmonėje dirba 19 darbuotojų. Valdybos pirmininkas Ildefonsas Petkevičius, komercijos direktorius Tomas Petkevičius, finansininkės Eugenija Urbienė ir Danutė Jurgilienė, vairuotojas Gintautas Jonaitis (dirbantis nuo bendrovės įsikūrimo) mechanizatoriai Žydrūnas Dumša, Saulius Petrauskas, Virginijus Veryga, Jonas Globys, Kęstutis Steponavičius, Jonas Baltrušaitis, Antanas Milkintas, darbininkai Tadas Kasparavičius, Šarūnas Norkus, Gintautas Mielinis, Algirdas Samuilis, Albertas Staražinskas bei malūno darbuotojai Giedrius Norkus ir Robertas Jankus.
Bendrovės pagrindinis turtas – darbuotojai. Jų geras darbas padėjo modernizuoti technikos parką bei padidinti įstatinį kapitalą. Šiuo metu bendrovė valdo 850 ha žemės plotą, turi 13 pajininkų. Bendrovė yra žemės ūkio bendrovių asociacijos narė, verslininkų konfederacijos narė. Bendrovės vadovu dirba Ildefonsas Petkevičius nuo pat bendrovės veiklos pradžios. Dauguma bendrovėje dirbančių yra jauni žmonės, vietiniai, sukūrę šeimas, kurie verčiasi dar ir asmeniniu ūkiu. Bendrovė įdirba sklypus, padeda kituose ūkio darbuose.
Nors Žalpių miestelyje neliko pagrindinės mokyklos, neveikia kultūros namai, tačiau bendrovė kartu su kaimo aktyvistais ruošia šventes: Jonines, rudens darbų užbaigimo ir žiemos šventes. Kiekvienais metais darbuotojai išvyksta į rengiamas žemės ūkio parodas Kaune. Surengtos išvykos į Grūto parką ir vandens atrakcionų parką Druskininkuose, taip pat kelionės į įvairias parodas užsienyje.
Jaunimo kaime nėra daug, bet konkurencijos darbuotojų nejaučiame, nes rajono centras tolokai. Žalpių miestelis, kuriame įsikūrusi bendrovė, laikomas nuošalia vietove nuo rajono centro, tačiau sąžiningo ir vieningo visų bendrovės dirbančiųjų dėka išliko ir skėmingai gyvuoja. Daugiau rajone žemės ūkio bendrovių nėra.

Joomla SEF URLs by Artio